Побутові речі, що випромінюють радіацію – ви будете здивовані

20:03, 05.02.2017
Поделиться:
795   0
Побутові речі, що випромінюють радіацію – ви будете здивовані

Побутові речі, що випромінюють радіацію – ви будете здивовані

Ми звикли думати, що на випромінення радіації здатні лише атомні електростанції чи ядерна зброя. Однак, джерелами радіації є звичайнісінькі речі, які ми щодня використовуємо у побуті.

Треба визнати, що деякі з цих продуктів вас здивують. 

Знаки евакуації

У більшості публічних закладів чи офісах можна побачити знаки, які вказують шлях евакуації. Якщо ви зауважили, вони завжди світяться, бо радіоактивний ізотоп водню. До речі, цей знак розіб’ється то радіоактивна речовина пошириться на всю будівлю. 

Бразильські горіхи 

Мало хто знає, але цей продукт - один з найбільш радіоактивних в світі. Він містить радій (близько 40-260 бк/кг), що в 1000 разів вище, ніж в інших горіхах. 

Наповнювач для котячого туалету 

У котячому туалеті, окрім глинистого бентоніту, міститься залишки елементів торію і урану. Звичайно, для господаря – це не серйозна небезпека. Проте, щороку на звалища потрапляють тисячі тонн наповнювача, тож виникає небезпека, що ця радіація може потрапити у підземні води. 

Банани 

У бананах міститься радіоактивність у генетичному коді. Спеціальні прилади фіксують цю радіоактивність. Однак, дуже тривожитись з цього приводу не варто. Адже, щоб у людини проявились перші симптоми променевої хвороби потрібно з’їсти щонайменше 5 мільйонів плодів. 

 eiqetiquqirkglv

Гранітна кухня 

Граніт вбирає та зберігає природні джерела радіації. Тож будьте обережними, використовуючи речі з граніту. 

Сигарети 

B склад цигарок входять небезпечні радіоактивні речовини, зокрема полоній. Коли сигарету підпалюють, вони виділяються у повітря. І хоч концентрація цих ізотопів невелика, але вони здатні накопичуватися в організмі курця. 

Стара кераміка і скло 

Багато гончарних виробів, які зроблені до 1960 року є радіоактивними. Зокрема, це стосується посуду червоного, оранжевого чи зеленого кольору, що містить небезпечний уран. 

Глянець 

Під час виробництва глянцю папір спочатку покривають білою глиною. Як і глинистий матеріал, з якого виготовляють наповнювач для котячих туалетів, ця глина також здатна утримувати уран і торій. 

Сканер в аеропорту 

Цей сканер також може виділяти радіацію. Щоправда її рівень при одноразовому скануванні невеликий – від 0,005 до 0,01 мілібер (небезпечний рівень 10 000 мілібер). Тож панікувати з цього приводу не варто, головне з цим не зловживати. 

За матеріалами gazeta.ua.

Теги статьи: радіаціявідходи
Автор статьи: Павел Немченко
Смотреть все новости автора
Версия для печати Послать другу

Лента новостей


loading...
Загрузка...

Наши опросы

В какой стране вы бы хотели жить?







Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
loose value {javascripts}